מדרסים לפלטפוס

/מדרסים לפלטפוס
מדרסים לפלטפוס 2019-06-16T11:57:06+03:00

מדרסים לסובלים מפלטפוס

לא מעט ילדים ומבוגרים סובלים מפלטפוס (כף רגל שטוחה), בעיה נפוצה ומוכרת בקרב אנשים רבים. כאשר אנו מדברים על פלטפוס הכוונה היא שקשת האורכית של כף הרגל נמוכה או באה במגע מלא עם הקרקע, כלומר אין מצב קשתי כמו שאמור להיות. כאן בנאורטופדיה אנו מייצרים סוגים שונים של מדרסים לפלטפוס, במספר שיטות הנקבעות לאחר בדיקה מקיפה!

התאמה פרטנית של מדרסים

אנו בנאורטופדיה מתאימים מדרסים באופן פרטני לכל מי שסובל מכף רגל שטוחה. בהחלט מומלץ ורצוי לרכוש מדרסים לפלטפוס המעוצבים באופן אישי ולא מדרסים המיוצרים על פי פס ייצור המוני.

בבדיקה אנו בודקים את דרגת הפלטפוס והאם הוא גמיש או קשיח!

הפלטפוס מתחלק לשני סוגים:

מדרסי שכבות לפלטפוס

מדרסי שכבות לפלטפוס

פלטפוס גמיש – בסוג זה יהיו תנועות טובות של כף הרגל והקרסול.

ללא משקל על כף הרגל נראה קשת ועם משקל על כף הרגל נראה קשת נמוכה או נמוכה מאוד ובקריסה פנימה בפלטפוס גמיש יש אפשרות לתקן את קשתות כף הרגל בצורה טובה ולכן במקרה זה אנו נייצר ללקוח מדרסים רב-שכבתיים.

פלטפוס קשיח – תנועות כף הרגל והקרסול יהיו מוגבלות, ישנה נטייה לחוסר גמישות כתוצאה מחיבורי העצמות והמפרקים הלא תקין, בסוג זה הקשת תהיה שטוחה גם עם עומס על כף הרגל וגם ללא עומס על כף הרגל.

בפלטפוס קשיח התיקון של מבנה כף הרגל מוגבל ולכן בד”כ מומלץ לייצר מדרסים ביו מכניים על מנת לערב פחות את קשתות כף הרגל ולעבוד יותר דרך העקב. אם נעבוד בצורה מלאה/רגילה דרך הקשתות סביר מאוד שהלקוח יסבול מכאבים ולא השתמש עם המדרסים!

אם נייצר ללקוח מדרסים רכים שבעצם לא מומלצים לו כי חוץ מנוחות, דחיסה ועיוות מהיר שלהם הם לא תורמים לו מספיק מבחינת תמיכה ותיקון ככל האפשר לכף הרגל, קרסול והברך!

המדרסים הללו טובים במיוחד לספורטאים ואצנים וכל מי שעוסק בפעילות ספורטיבית ענפה, הם מתאימים לאנשים אשר הולכים/עומדים שעות רבות על רגליהם, לחיילים, לילדים וגם לגיל השלישי.

מדוע הספורטאים הם קבוצת יעד מובהקת?

מדרסים לפלטפוס מיועדים גם במיוחד לספורטאים, זאת על מנת שיוכלו להמשיך בפעילות הפיזית ויהיו מוכנים לאימונים. אנו בנאורטופדיה מתאימים מדרסים לפלטפוס לא רק על פי מבנה כף הרגל אלא גם על פי ענף הספורט בו עוסק הספורטאי, כלומר, אין דינו של מי שעוסק בכדורגל כדינו של מי שעוסק בטניס או כדורסל.

למעשה יהיה נכון לומר כי כל מי שעוסק בפעילות ספורטיבית מומלץ לו לרכוש מדרסים המותאמים לכף רגלו ולנעל הספורט אותה הוא נועל, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר על הסובלים מפלטפוס.

אנו בנאורטופדיה ובאמצעות בדיקה יסודית, נוכל להתאים לכל אחד ואחת מכם מדרסים לפלטפוס מותאמים באופן מושלם לכף הרגל, כאלה המטפלים בבעיה ומונעים נזקים, כאבים בהווה ובעתיד!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

שינוי גודל גופנים
WhatsApp chat